Melodifestivalen’de Dedikodular Sürüyor

melodifestivalen 2019

Melfest 2019’da tanıdık yüzler. 

Eurovision’un merakla beklenen ulusal finali Melodifestivalen’e yaklaşılırken, katılımcılar hakkında dedikodular gelmeye başlıyor. İsveç’in Aftonbladet gazetesine göre ulusal finalin 2019 versiyonunda Wiktoria, Nano, Arvingarna ve Oscar Enestad’in yanında Margaret, Magnus Carlsson ve Ann-Louise Hanson da yer alacak.

Margaret 

Geçtiğimiz yıl büyük bir sürprizle Melodifestivalen’de yer alan ünlü Polonyalı sanatçı Margaret, ulusal finaldeki ilk katılımını “In My Cabana” şarkısı ile yapmış ve geceyi 7. sırada bitirmişti. Eurovision mücadelesine farklı bir ülkede sürdüren Margaret’in 2019’da çok daha iddialı olacağı konuşuluyor.

 

Magnus Carlsson 

Melodifestivalen’in tanınan isimlerinden Magnus Carlsson, Barbados grubuyla 3 kez, Alcazar grubuyla 2 kez ve solo olarak 3 kez yarıştı. 9. katılımına hazırlanan Carlsson, en son 2015 yılında “Möt mig i Gamla Stan” şarkısıyla yarışmış ve büyük finali 9. sırada tamamlamıştı.

 

 

Ann-Louise Hanson 

Melodifestivalen’in efsaneleşen sanatçılarından Ann-Louise Hanson, 13 kez yarışarak ulusal finalde rekor kıran bir isim. En başarılı derecelerini 1966, 1969 ve 1973’teki 4. olarak elde eden 74 yaşındaki Hanson, en son 2004 yılında Carson & Malmkvist ile birlikte yarışmış ve finalde 10. sırada yer almıştı.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*