Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Arnavutluk!

“43 gün sonra zafere ulaşmak” Büyük heyecan yarın!

43 gün boyunca yarışmaya katılan 43 ülkeyi değerlendirdiğimiz geri sayım bugün sona eriyor. 2018 Eurovision Şarkı Yarışması resmî olarak dün yapılan seremoni ile başlamış oldu. Bugün değerlendireceğimiz son ülke Arnavutluk. Arnavutluk yarışmaya ilk kez 2004 yılında katılmış, o yıldan günümüze 15 kez katılmış, en iyi derecelerini 2012 yılında 5. olarak alan Arnavutluk’un en kötü derecesi ise 2007 yılının yarı finalinde aldığı 17.liktir.

Arnavutluk yarışmaya katıldığından beri Festivali i Këngës adlı yarışma ile temsilcisini seçmektedir. Bu yıl yapılan yarışmayı “Mall” adlı şarkısıyla Eugent Bushpepa kazanmıştır.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Mall Ulusal Finalde de favorimdi seçilmesine çok sevinmiştim. İtiraf etmeliyim ki Ulusal Final döneminde soğuk yaklaşıyordum şarkıya sönük kalabilecek falan falan… Provalar başladıktan sonra şarkının sahnede parladığını gördüm. Ve “sürpriz” finale yükselen ülke pozisyonunda olduğunu düşünüyorum.

puan: 9/12

Gökhan: Hoş bir rock şarkısı ancak birkaç kez dinledikten sonra sıkıcı oluyor. Çok kolay unutulacak bir şarkı Mall. Ayrıca yarı finalde üçüncü sırada çıkmaları onlar için çok zor olacak..

puan: 3/12

Mustafa: Seçildiğinden beri en fazla 1-2 kere dinlemişimdir, onu da tamamen değil. Finali etmiyor.

puan: 1/12

Oğuzhan: Arnavutluk ve rock kelimeleri Eurovision’da daha önce yan yana geldi ve ortaya çıkan sonuç yarı finalin son sıralarıydı. Eurovision 2018’in de Arnavutluk için farklı bir tablo ortaya koymayacağını düşünüyorum. Şarkı yeni versiyonuyla çok daha dinlenebilir olmuş ama bana hitap etmediğinden listemin en alt sıralarında yer alıyor. Final şansı görmediğim ülkelerden.

puan: 2/12

Rana: Bu yılki şarkılar arasında farklı ve bana hoş gelen tarzda bir şarkı. İlk halini çok beğenmiyordum ama düzenlendikten sonra hoşuma gitmeye başladı. The Voice Kids Albania performansı da hoştu. Unutulup gidecek ve çok büyük ihtimal yarı finalde elenecek şarkılardan olması üzücü biraz listemin ortalarında yer alıyor.

puan: 6/12

Ödül: Arnavutluk 2 yıldır beni çok fazla tatmin etmiyor. Özellikle 2015 yılında beğendiğim Arnavutluk’u geri istiyorum. Mall fena değil ama benim ilgimi pek fazla çekebilen bir şarkı da değil. Yarışmada iddialı olduğunu da düşünmüyorum.

puan: 4/12

ORTALAMA: 4.16

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*