Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Avustralya!

Son 2 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 2 gün gibi bir süre kaldı. Bugün geri sayımımıza Avustralya ile devam ediyoruz. Avustralya yarışmaya 2015 yılında o yılın ev sahibi yayıncısı Avusturyalı ORF kanalı ve EBU tarafından davet edilmiş, o yıldan beri davet edilme usülü ile yarışmaya katılmaktadır. En iyi sonuçlarını 2016 yılında 2. olarak alan Avustralya’nın en kötü derecesini ise 2017 yılında 9. olarak almıştır.

Avustralya yarışmaya katıldığı yıldan beri Görevlendirme yöntemi ile temsilcisini seçmiştir. Bu yıl Görevlendirme yöntemini kullanan Avusturya’yı “We Got Love” adlı şarkısıyla Jessica Mauboy temsil edecek.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Avustralya geçen seneye göre daha iyi bir seçimle yarışmaya katılıyor bana göre ama ödüller kazanan Jessica’nın bu şarkıyla biraz sönük kaldığını söyleyebilirim. Finale kesinlikle kalır ama finalde de ilk 5’te olur kesin.

puan: 8/12

Gökhan: Komşuları olmadığı için jüriler tarafından her yıl şişirilen Avustralya’ya bu yıl yine aynı kıyak yapılacak. Jessica’nın canlı performansı fena değil, yüksek notaları çok da iyi yapıyor. Şarkı benim için ortalama bir şarkı. Ama yine de denk geldiğinde dinliyorum. Ancak şarkıyı LGBT ile ilişkilendirmesi nedeniyle kendine şimdiden oy potansiyeli oluşturmuş durumda. Şuan için ilk onda görebileceğimiz bir performans bizi bekliyor bence.

puan: 8/12

Ödül: Her yıl oldukça kaliteli şarkılar yollamaya çalışan Avustralya bu yıl sağlam oynuyor! Mauboy ile iyi bir sahneleme de yapabilirse sempati oylarını çoğu zaman aldığından ilk 5’te yer alacaktır.

puan: 8/12

Oğuzhan: Çokları Avustralya’nın yarışmada yer almasını Avrupa’daki ülkeler açısından haksızlık olarak görse de Avustralya’nın yarışmada çıta yükselten ülkelerden biri olduğunu kabul etmeleri gerek. Jessica Mauboy’u 2014′teki anlamsız sahne şovu ve şarkısından tanıdığımızdan beklentim düşüktü, belki de bu yüzden “We Got Love” beni hayal kırıklığına uğratmadı. Sevdiğim şarkılardan biri ancak Jessica Mauboy’un performansı bana yetersiz geliyor. Final için oldukça şanslı ama ilk 10′a girip, üst sıralara tırmanabilir mi emin değilim.

puan: 8/12

Rana: Bu yıl sevdiğim ve dinlediğim şarkılardan,listemde ilk 15 içerisinde yer alıyor. Jessica Mauboy zaten katılmasını beklediğimiz bir isimdi,gayet güzel geldi bence. Canlı performansı konusunda şüphelerim vardı ama etkinliklerde şarkısını baya iyi söyledi. Üst sıralar için tehlikeli bulduğum şarkılardan,ülke olarak da avantaja sahip olduğu için iyi bir derece yapacağını düşünüyorum.

puan: 7/12

Mustafa: Gereksiz bir şarkı olarak görüyorum. Finali kesinlikle hak etmiyor ama Avustralya saçma bir şekilde baş taçı edildiği için finalde, hatta ilk 5’te bile olabilir. Hak eder mi o da tartışılır. Benim için yarı finalde sonlarda bitirmeli.

puan: 3/12

ORTALAMA: 7

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*