Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Polonya!

Son 3 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finalinin başlamasına çok az kaldı. 3 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Polonya ile devam ediyoruz. Polonya yarışmaya ilk kez 1994 yılında katılmış, o yıldan günümüze 21 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 1994 yılında 2. olarak alan Polonya’nın en kötü derecesini 2011 yılının yarı finalinde sonuncu olarak almıştır.

Polonya yarışmaya katıldığından beri Görevlendirme ve Ulusal Final yöntemlerini kullanmıştır. Bu yıl Ulusal Finalin kazananı “Light Me Up” adlı şarkısıyla Gromee feat. Lukas Meijer ikilisi kazanmıştır.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Polonya için de Hırvatistan ve Bulgaristan için söylediklerim eklenebilir. Çekilen geri dönünce daha iyi oluyor. 😀 Bu yıl da Polonya’yı beğendim. Coca Cola’nın ve algida’nın jenerik müziği olabilecek şarkıyı sürekli açıp açıp dinleyebilirim herhalde.

puan: 9/12

Gökhan: Geçen sene Norveç’in yaptığını bu yıl Polonya yapıyor ancak o kadar başarılı olamıyor… Şarkı tam bir yaz şarkısı ama o kadar. Salvador’un bahsettiği “Fast food müziğin” tanımı yani. Birkaç ay sonra sıkılacağınız bir şarkı. Yine de sahne enerjileri çok iyi ve ilk dinleyişte dans etmenizi sağlayabiliyor ki Eurovision’un ihtiyacı da bu.

puan: 6/12

Ödül: Çok fazla yorum yapma gereği duymuyorum. Polonya bu yıl maalesef finali göremeyecek silik bir şarkıyla katılıyor.

puan: 2/12

Mustafa: Euroclub’ta sıkça duyulabilecek bir şarkı ama çabuk unutulacak. Final şansı yüksek ama sonlarda bitirecektir.

puan: 5/12

Rana: Ben bu şarkıyı çok sıkıcı ve fazla tekrarlı buluyorum,hiç açıp dinlemediğim şarkılardan. Bu ikilinin Eurovision’a katılmasını çok istiyordum ama kesinlikle bu şarkıyla olmamalıydı diye düşünüyorum. 2. yarı finalde olduğu için çok rahat final görecek bence.

puan: 4/12

Oğuzhan: Polonya, bana geçen seneki Norveç’i hatırlatıyor. Çok sevdiğim bir şarkı değil ama en azından dinlemesi keyif veriyor. İkinci yarı finalde olmalarının avantajıyla rahatlıkla finale çıkacaklarını düşünüyorum

puan: 7/12

ORTALAMA: 5,5

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*