Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Hırvatistan!

Son 7 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 7 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Hırvatistan ile devam ediyoruz. Hırvatistan yarışmaya ilk kez 1993 yılında katılmış, o yıldan günümüze 24 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 1996 ve 1999 yıllarında 4. olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 2007 yılının yarı finaline 16. olarak almıştır.

Hırvatistan katıldığı yıldan günümüze Görevlendirme veya Ulusa final yöntemleriyle temsilcisini seçmiştir. 2012 yılından beri Görevlendirme yöntemini kullanan Hırvatistan bu yıl da bu seçimi uygulamış, ülkeyi “Crazy” adlı şarkısıyla Franka temsil etmiştir.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Hırvatistan bu yıl da beni memnun etti. Bulgaristan’da söz ettiğim değişim bu ülkede de geçerli. Şarkı güzel fakat bulunduğu yarı final zorlu.

puan: 8/12

Gökhan: Yılın en iyi ritimlerinden birine sahip bir şarkı Crazy. Instrumental versiyonu mükemmel. Ben Eurovision’da bir ülke olsam finalistlerim arasına kesin koyarım ancak sadece o kadar. Şarkı güçlü başlıyor ve enerjisi yarıda bitiyor gibi sanki. Geçen sene bile ilk onu kıl payı kaçıran Hırvatistan, Crazy ile finale kalamayacak gibi duruyor…

puan: 6/12

Oğuzhan: Hırvatistan, Eurovision’a döndükten sonra gerçekten boyut atladı. Geçen seneyi es geçersek tabii! Crazy gerçekten çok hoş bir şarkı, provalarda da performans kusursuz görünüyor. Ancak ilk yarı finaldeki iddialı ülke kontejanının yüksekliği göz önüne alındığında final için şansları epey düşüyor.

puan: 7/12

Rana: Daha önce çok duyduğumuz türden ve sözleri çok basit olsa da tarz olarak hoşuma giden bir şarkı. Ama maalesef hiç öne çıkmıyor ve şarkıda ne olduğunu hala çözemediğim bir olmamışlık,bir eksiklik var. Ayrıca Franka hiçbir etkinlikte yer almadı zaten unutulmaya çok müsaitti iyice unutuldu gitti. 1. yarı final çok zor,oradan çıkması imkansız bence,net bir elenen ne yazık ki. Sahnesi falan nasıl olur bilemiyorum ama yeterince emek verilse şu an daha iyi durumda olabilecek bir şarkıydı,yazık oldu.

puan: 6/12

Ödül: Başlangıçta verilen snippet’ten çok güzel olacağını düşünmüştüm ancak dinleyince Hırvatistan’dan gelecek yerel ezgilerle dolu bir şarkı yerine bunun gelmesi beni üzdü. Finale çıkamayabilir.

puan: 4/12

Mustafa: Bu şarkı için güzel kamera açıları düşünüyorum, kaliteli bir iş ile sahnede parlayacak Patlama noktası olmaması final ihtimalini biraz düşürse de beste gayet iyi. Benim için finalde.

puan: 8/12

ORTALAMA: 6,5

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*