Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Almanya!

Son 10 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın Birinci yarı finaline 10 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Almanya ile devam ediyoruz. Almanya yarışmaya ilk kez 1956 yılında katılmış, o yıldan günümüze 61 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 1982 ve 2010 yıllarında birinci olarak almış, 7 kez sonuncu olarak en kötü derecelerini almıştır.

Almanya yarışmaya ilk katıldığı yıldan günümüze Görevlendirme veya Ulusal Final yöntemini kullanmıştır. Bu yıl Ulusal Final yöntemini kullanan Almanya’yı You Let Me Walk Alone adlı şarkısıyla Michael Schulte temsil edecek.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Almanya bu yıl geçtiğimiz 3 yıla göre daha iyi geldi. Beğendim ben seçimi.

puan: 7/12

Gökhan: Yine anlamlı sözlere sahip bir başka şarkı. Çok sade, anlamlı, benim için hoş bir şarkı. Ancak hepsi bu kadar. Birkaç kez dinlenildiğinde kolay sıkıyor. Bu nedenle de listemin ortalarında. Eurovision tahminimde ise 15. Sıralarda yer alacak gibi hissediyorum.

puan: 6/12

Rana: İlk dinlediğimde çok sıkıcı bulduğum ama Eurovision In Concert performansı sonrası ısındığım bir şarkı. Hikayesi çok hoş,normalde çok açıp dinlemesem de sahnede gerçekten hoşuma gitmeye başladı. Maalesef iddiasız,son 5’ten daha yukarıda olacağını düşünmediğim ama kendi içinde güzel bir şarkı.

puan: 5/12

Ödül: Bu şarkıyı karşılaştırabileceğim Almanya şarkısı muhtemelen 2012 olacak. O yıl Almanya güzel bir şarkıyla görece iyi bir derece almıştı. Ancak bu şarkıda o atmosferi tam yakalayamıyorum. Yine de kendine has bir aurası var. Ama finalde 20’li sıralarda yer alır diye tahmin ediyorum.

puan: 5/12

Mustafa: Güzel bir ballad, güzel bir ses. Yine de iddialı diyebileceğim bir performans göstermedi ulusal finalde.

puan: 7/12

Oğuzhan: Michael Schulte, Eurovision’dan önce de tanıdığım bir sanatçı. Çok daha duygusal ve iddialı şarkıları varken “You Let Me Walk Alone” ile yarışmaya katılması beni şaşırtmıştı. Yine de sevdiğim, dinlemesi zevk veren şarkılardan biri. Çok yüksek bir derece alacağından şüpheliyim ama Almanya’yı puan tablosunun son sıralarından kurtaracaktır. En azından temennim o yönde.

puan: 8/12

ORTALAMA: 6,33

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*