Avustralyalı Sunucu Julia Zemiro: “Bizim Bu Yarışmada Ne İşimiz Var?”

Avustralyalılara Eurovision’u sevdiren isim Julia Zemiro, şaşırtıcı açıklamalarda bulundu.

2009 yılından beri SBS için Eurovision sunuculuğu yapan Julia Zemiro, 2016 Eurovision’dan sonra görevinden istifa etmişti. Zemiro, İstifa nedeninin Avustralya’nın kalıcı olarak yarışmada yer alması ve Eurovision’un değişmesi olduğunu belirtti.

Önceleri bizim için her şey çok basit ve eğlenceliydi. 2015’e gelene kadar istediğimiz gibi espri yapıp eğlenebiliyorduk. Ancak artık yarışmanın kalıcı bir parçası olmak işleri bizim için daha ciddi yaptı. Espri yapmak yerine izleyicilere bilgi vermek zorundaydık. “Şimdi izleyicilere ne anlatmam gerek?” diye düşünmek, Eurovision serüvenimin bitmesine neden oldu. 2017 Eurovision’u evde izledim ve böyle çok daha keyif aldığımı hissettim.

Avustralya’nın kalıcı olarak Eurovision’da yer almasını da eleştiren Zemiro, yarışmanın artık Amerikanlaştığını söyledi.

Yarışmada sürekli olarak yer almak, bir Avrupa ülkesinin hakkını yediğimiz anlamına geliyordu. Artık yarı finallerde yarışıyoruz, finale yükseliyoruz ve bir Avrupa ülkesi bizim yüzümüzden finale yükselemiyor. Sanki birinin evine misafirliğe gitmişiz ve yemeği beğenmemişiz hissi yaratıyor. 2016’da Justin Timberlake sahnedeydi, İsveç’ten bir ABBA bekleyemezdik ancak en azından Roxette performans sergileyebilirdi. Amerikanlaşan bir yarışmada şarkıların sadece %5’i anadilinde söyleniyor. Biz de Avustralya olarak başka bir İngilizce şarkı göndermekten başka hiçbir şey yapmıyoruz.

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*