Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi San Marino!

Son 12 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 12 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza San Marino ile devam ediyoruz. San Marino yarışmaya ilk kez 2008 yılında katılmış, o yıldan günümüze 9 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 2014 yılında finalde 24. olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 2008 ve 2017 yıllarında yarı finalde sonuncu olarak almıştır.

San Marino yarışmaya katıldığından beri Görevlendirme yöntemi ile temsilcisini seçmiş, fakat bu yıl farklı yol izleyen San Marino Ulusal Final yaparak temsilcisini bu yöntemle seçmiştir. Ulusal Finalin galibi “Who We Are” adlı şarkısıyla Jessika ve Jennifer Brening olmuştur.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: San Marino’ya bu yıl aslında biraz kızgınım. Oysa Sara De Blue’yi seçselerdi yarı finalden çıkma şansları yüksek olacaktı. Her yıl çocuk gibi sızlanan, San Marino’nun yarışmada yeri yok diyen San Marino kanalı müdürü bu yıl bi zahmet sesini çıkarmasın. Jessika’nın Malta’daki şarkılarına lafım yok çok severim ama bu şarkı ona hiç uymamış.

puan: 4/12

Ödül: Bu yıl San Marino’nun seçim sistemi sene başından beri çok konuşuldu ve oldukça olaylı oldu. Ancak ortaya çıkan sonuç beni hayal kırıklığına uğrattı. San Marino genel olarak dezavantajlı iken bu şarkıyla pek şansı olduğunu sanmıyorum.

puan: 4/12

Rana: Bu da şimdiye kadar en fazla toplam 2 kere dinlediğim şarkılardan,bu şarkının aynısından onlarca kez duyduğuma eminim. Ulusal finalde bir Sara de Blue vardı eğer o seçilmiş olsaydı şu an net finalist bile olabilirlerdi,zaten nispeten kolay yarı finaldeler. Who We Are’ı göndererek San Marino’nun kendi ayağına sıktığını düşünüyorum bence yarı finali geçmesi çok zor.

puan: 2/12

Gökhan: Anlam veremediğim bir ulusal finalde yine anlam veremediğim bir sonuç ortaya çıktı.. Who We Are sanki 2000’lerin başında çıkmış kadar eski. Emin olduğum tek şey San Marino’nun yine yarı finalde elenip çekilme dedikodularını başlatacağı…

puan: 3/12

Oğuzhan: San Marino, radikal bir kararla gerçekleştirdiği dijital ulusal finalle dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı ama ortaya çıkan sonuç koca bir hayal kırıklığı. 10-15 yıl önceki sıradan Eurovision şarkılarını hatırlatıyor bana, rap kısmı ise ciddi anlamda kulak tırmalayıcı. Birkaç kez yanlışlıkla denk gelmenin dışında dinlemedim sanırım, açıp dinleyenleri de hayretle izliyorum.

puan: 1/12

Mustafa: Bu senenin en kötü şarkılarından biri. Kesinlikle finale çıkamayacak.

puan: 1/12

ORTALAMA: 2,5

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*