Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi İsviçre!

Son 15 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 15 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza İsviçre ile devam ediyoruz. İsviçre yarışmaya ilk olarak 1956 yılında katılmış, o yıldan günümüze 59 kez katılmıştır. En iyi derecelerini ev sahibi oldukları 1956 ve 1988 yıllarında 1. olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 9 kez sonuncu olarak almıştır.

İsviçre yarışmaya katıldığı yıllar boyunca Görevlendirme veya Ulusal Final yöntemleriyle temsilcisini seçmiştir. Son olarak 2011 yılından beri uyguladıkları Ulusal Final ile “Stones” adlı şarkıyla Zibbz yarışmanın galibi olmuştur.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: İsviçre bu yıl dersine harika çalışmış, Zibbz Ulusal Finalde de favorimdi. Revampı daha harika bişey olmuş vokalin sesine de diyecek bişeyim yok. Derken tek sorun olarak bulunduğu ülke ve yarı final olarak görüyorum. Gönül finalde görmek ister ama malesef…

puan: 10/12

Gökhan: Yılın en anlamlı şarkılarından biri de Stones. Bilmeyenler için, şarkı zorbalıktan bahsediyor ve özellikle klibini de çok sevdim. Şarkının “beat”i kendine çekiyor ve benim için mükemmel bir pop – rock parçası. ZiBBZ, Sebalter’den sonra en İsviçre’de listelere girebilen ilk şarkı konumundaymış ve Sebalter’in ilk ona yaklaştığını da biliyoruz. İsviçre’nin ilk yarı finalde yarışması bir talihsizlik olsa da benim yine de final umudum var..

puan: 9/12

Ödül: Timebelle ve daha önce 2015 yılında finale çıkamayan İsviçre’ye maalesef bu yıl da şans veremiyorum. Yarı finali geçebileceğini sanmıyorum.

puan: 4/12

Oğuzhan: Geleneği bozmayıp şarkısını ilk seçen ülkelerden biri olan İsviçre, ilk zamanlar listemde üst sıralardaydı ama zamanla diğer şarkıların gölgesinde kaldı. Sevdiğim, dinlediğim şarkılardan biri ama söz konusu ülke İsviçre olduğundan yarı final konusunda tehlikede olduklarını düşünüyorum. Umarım finalde görebiliriz.

puan: 7/12

Mustafa: Güzel bir indie rock parçası. Son versiyon ile daha güçlü hale geldi, finale çıkacağını düşünüyorum.

puan: 7/12

Rana: Ulusal finalde Compass ile beraber favorimdi,pop rock tarzı seviyorum güzel bir şarkı. Canlısında bir olmamışlık var gibi geliyor ama Lizbon’da daha iyi olur diye düşünüyorum. Normal şartlarda final şansı olabileceğini düşündüğüm bir şarkıydı ama bu kadar zor bir yarı finalden çıkması imkansız görünüyor,ülke olarak da dezavantajı var maalesef.

puan: 7/12

ORTALAMA: 7,3

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*