Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Birleşik Krallık!

Son 18 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 18 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Birleşik Krallık ile devam ediyoruz. Birleşik Krallık yarışmaya 1957 yılında katılmış, o yıldan günümüze 61 kez katılmıştır. 1967, 1969, 1976, 1981 ve 1997 yılları olmak üzere 5 kez birinci olmuştur. En kötü dereceleri ise 2003, 2008 ve 2010 yıllarında aldığı sonunculuklardır. Birleşik Krallık ayrıca 8 kez ev sahipliği yapmıştır.

Birleşik Krallık katıldığı yıldan günümüze Görevlendirme veya Ulusal Final sistemiyle temsilcisini seçmiştir. 2016 yılından beri düzenlediği Eurovision:You decide yarışmasının bu yıl ki galibi “Storm” adlı şarkısıyla SuRie olmuştur.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Birleşik Krallık geçen senenin aksine biraz düşük geldi gibi ama yine de sonunculuk adayı görmesem de Birleşik Krallık’ın son yıllardaki kötü sonuçları göz önünde bulundurarak 20’lerde olabileceğini düşünüyorum.

puan: 7/12

Gökhan: Bu yıl Birleşik Krallık için emin olduğum tek şey 20’li sıralarda olacakları. SuRie çok başarılı bir sanatçı ama bu şarkı ona hiç gitmedi. Sürekli dinleyebileceğim bir şarkı değil Storm.

puan: 2/12

Ödül: Tipik bir UK şarkısı. Geçen sene ve 2014 yılında favorilerimden olan İngiltere, bu şarkılarla alamadıysa Surie ile asla daha yüksek bir başarı elde edemeyecektir.

puan: 4/12

Oğuzhan: Genel kanının aksine Birleşik Krallık’ın çok kötü bir şarkıyla yarıştığını düşünmüyorum. Nitekim çok daha kötülerini de gördük. Severek, arada dinlediğim şarkılardan biri. Yine de gerçekçi olmak gerekirse son 5 üzerinde bir derece alabilecek gibi durmuyor. 2010’dakine benzer bir senaryo ile karşılaşmaları şaşırtıcı olmaz.

puan: 8/12

Mustafa: Sonunculuk adaylarından biri. Son versiyonu bile kurtaramadı şarkıyı.

puan: 1/12

Rana: Ulusal finalde hiç beklenmedik bir biçimde bu şarkı seçilmişti ve asla seçilmemesi gerekiyordu bence,Legends çok daha iyi bir tercih olabilirdi belki bir miktar iş yapardı. SuRie çok eğlenceli,sempatik bir karakter ama Storm farklı bir özelliği ve benim için herhangi bir çekiciliği olmayan bir şarkı,listemin sonlarında yer alıyor. Birleşik Krallık’ın iddialı gelmemesi beni üzüyor,herhalde yine son 5’te yer alacaklar.

puan: 1/12

ORTALAMA: 3,83

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*