Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Avusturya!

Son 20 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 20 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Avusturya ile devam ediyoruz. Avusturya yarışmaya ilk kez 1957 yılında katılmış, o yıldan günümüze 51 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 1966 ve 2014 yıllarında 1. olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 1957, 1961, 1962, 1979, 1984, 1988, 1991, 2012’de YF ve 2015’te olmak üzere 9 kez sonuncu olarak almıştır.

Avusturya katıldığı yıldan günümüze Görevlendirme veya Ulusal Final ile temsilcilerini seçmiştir. Bu yıl Avusturya görevlendirme yöntemini uygulamış, Nobody But You adlı şarkısıyla Cesár Sampson seçilmiştir.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Avusturya bu yıl geçen seneki şarkısının tekrarı gibi bir seçim yapsa da şarkı kendisini dinlettiriyor. Ben şarkıyı seviyorum. Finale çıkmama sorunu yaşamayacağından eminim.

puan: 7/12

Gökhan: Yılın en iyi vokallerinden biri Cesar’ın sanırsam. Şarkı ortalama bir şarkı ama Cesar sahnede büyütüyor. İlk yarı finalde olmaları oldukça riskli ama performans sayesinde final şanslarının olduğunu düşünüyorum. Finale kalırsa da geçen sene olduğu gibi unutulabilir..

puan: 7/12

Rana: Sevdiğim şarkılardan,gayet güzel,Londra’da gördüğümüz üzere canlı performans da gayet iyi. Listemde ilk 15’te yer alıyor. Ne yazık ki zor yarı finale düşmüş ve sahnede öne çıkabilir mi emin değilim ama bence şansı var,final görebileceğini düşünüyorum.

puan: 7/12

Mustafa: Ortalama bir Eurovision şarkısı. Akılda kalıcılığı kesinlikle yok, Avusturya bu sene finali göremez diyorum

puan: 3/12

Oğuzhan: Avusturya, son yılların yükselen ülkelerinden. Her yıl bir önceki yıldan daha başarılı bir şarkı ile yarıştıklarını düşünüyorum. Bu yıl ise benim için tarihlerinin en iddialı şarkılarından biri ile sahnede olacaklar. 2018 katılımcıları arasında en sık dinlediğim şarkılardan biri. Gizli favorilerden biri olduğunu düşünmekle beraber ilk 10’da rahatlıkla kendilerine yer bulabilecekleri kanaatindeyim.

puan: 10/12

Ödül: Çok fazla ekleyebileceğim bir şey yok aslında. Geçen seneki şarkısıyla kıyaslayacak olursam Avusturya’nın bu seneki şarkısını çok beğenemedim. Finale geçebileceğini de pek fazla düşünmüyorum.

puan: 4/12

ORTALAMA: 6.3

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*