Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Sırbistan!

Son 21 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 21 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Sırbistan ile devam ediyoruz. Sırbistan yarışmaya ilk kez 2007 yılında katılmış, o yıldan günümüze 11 kez katılmıştır. En iyi derecelerini yine 2007 yılında alan Sırbistan, en kötü derecelerini 2013 ve 2017 yıllarının yarı finallerinde aldığı 11.liktir.

Sırbistan Eurovision tarihi boyunca temsilcisini Görevlendirme veya Ulusal Final ile seçmiştir. 2018 yılı için 10 yıl sonra ilk kez Beovizija yarışması ile temsilcisini seçmiş, Sırbistan’ı yarışmada “Nova deca” adlı şarkısıyla Sanja Ilić & Balkanika temsil edecek.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına:

Onur: Sırbistan bu yıl balkan ezgileriyle gelmiş, Ben sevdim vokallerin sesi çok güçlü şarkı da bir o kadar etkileyici ve farklı. Finale çıkabileceklerini düşünüyorum

puan: 8/12

Gökhan: Benim açıp dinlemeyeceğim, listemde denk gelirsede geçeceğim bir şarkı. Etnik olması büyük bir artı ama o kadar. Ben sevemedim.

puan: 3/12

Rana: Sırbistan’a hiç yakıştıramadığım bir şarkı maalesef. Evet etnik ama eğer etnik göndereceklerse şöyle sanat eseri diyebileceğimiz kıvamda bir şarkı bekliyorum,bu hiç olmamış bence. Sırbistan’ı bu yarışmada çok sevdiğim ve asla böyle görmek istemediğim için belki fazla subjektif davranarak listemin en sonlarına koydum. Kolay yarı finalde olduğu için çıkabileceğini düşünüyorum ama umarım elenir.

puan: 0

Mustafa: Şu anki haliyle finali kesinlikle hak etmeyen bir şarkı. Eurovision için yeni bir versiyon hazırlanıp hazırlanmayacağı da henüz belli değil. Sadece erkek vokalin söylediği kısmı beğeniyorum, gerisi çöp.

puan: 4/12

Oğuzhan: Sırbistan, bu yıl listemin son sıralarında yer alan ülkelerden. Belli ki iyi niyetli bir yaklaşımla “Hem etnik hem de modern melodilerle harmanlanmış güzel bir tınısı olan şarkı hazırlama” amacıyla yola çıkılmış ama ortaya çıkan sonuç pek iç açıcı olmamış. Hoş bir şarkı ama beni etkilemiyor. Finale çıkacağını düşünüyorum ama tek başarısı bu olacak gibi.

puan: 4/12

ORTALAMA: 3,8

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*