Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi İzlanda!

Son 22 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 22 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza İzlanda ile devam ediyoruz. İzlanda yarışmaya ilk kez 1986 yılında katılmış, o yıldan günümüze 31 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 1999 ve 2009 yılında 2. olarak alan İzlanda’nın en kötü derecesi ise 1989 ve 2001 yıllarında aldığı sonunculuklardır.

İzlanda temsilcisini Görevlendirme veya Ulusal Final yöntemleriyle seçmiştir. Bu yıl yapılan Söngvakeppnin yarışmasının kazananı “Our Choice” adlı şarkısıyla Ari Ólafsson olmuştur.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Kimse kusura bakmasın ama İzlanda için biraz acımasızca yorumlarda bulunacağım. Bir kere son 3 yılda gönderdiği güzel şarkılara rağmen finale çıkamayan İzlanda bu yıl da finale ben çıkmak istemiyorum triplerine bürünmüş gibi. Bu ne? ne biçim şarkı. İlkokul müsamerelerinde şarkı söyleyen çocuklar gibi şarkılar söylüyor. Şarkıyı dinlemeye tahammül edemiyorum. Aslında sözüm şarkıya değil onu söyleyende… Kesinlikle finale çıkmasını istemediğim ülkelerden biri bence zaten çıkamayacak hatta o yarı finalin sonunculuk adayı…

puan: 0/12

Gökhan: Çok sıkıcı, diğer şarkılar arasında unutulacak, sonunda birkez daha finali kaçıracak. Daha fazla yorum yapacağımı sanmıyorum çünkü sadece iki kez dinledim sanırsam.

puan: 2/12

Oğuzhan: Son 3 yıldır yarı finalde muhteşem şarkılarla harcanan İzlanda, bu yıl “Madem finale çıkarmaya niyetiniz yok, bizi iddialı şarkı seçimleriyle falan hiç uğraştırmayın” der gibi. Kötü bir şarkı değil ama henüz sonuna kadar dinleme sabrını da gösterebilmiş değilim. Final şansı görmüyorum.

puan: 3/12

Mustafa: En sıkıcı şarkılardan biri. Fazla yorum yok, finali hak etmiyor.

puan: 2/12

Rana: Bu yılki en zayıf şarkılardan biri olabilir şimdiye kadar en fazla 2 kere dinlemişimdir,çok sıkıcı buluyorum,eski İzlanda’yı özledim açıkçası. Bu yıl Söngvakeppnin’de pek iddialı şarkı yoktu zaten ama kesinlikle seçilen şarkıdan daha iyileri vardı. Çok duyduğumuz türden,hiç öne çıkmayan bir şarkı,çinde bulunduğu yarı finali geçebileceğini sanmıyorum.

puan: 2/12

ORTALAMA: 1.8

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*