İsveç ve Finlandiya Arasında Kriz! “Bir Daha Finlandiya İle Çalışmayacağız”

Finlandiya ve İsveç arasında “Lizbon masrafları” krizi yaşanıyor.

Saara Aalto’nun seslendireceği “Monsters” şarkısının yazarları Joy & Linnea Deb kardeşlerin Lizbon’da uçak ve otel masraflarının Finlandiya kanalı YLE tarafından karşılanmayacağı açıklandı. Daha önce “Heroes” ile Eurovision’u kazanan Deb kardeşler karara büyük tepki gösterdi.

Saara Aalto ve resmi kanal YLE, bizimle iletişime geçti, Monsters’ı hazırladık ve verdik. Ulusal final için davet edildik ve gittik. Şimdi de Lizbon için uçak ve otel masraflarımızın karşılanmayacağını söylediler. Bir film festivali olduğunu düşünün, oyuncular gidiyor ama ne senarist ne de yönetmen gidiyor. Finlandiya ile çalışmak bizim için bu ana kadar heyecan vericiydi. Ama bundan sonra YLE’ye şarkı vermemeyi düşünüyoruz. 

Linnea Deb yine de SVT’nin Lizbon’da yayınlayacağı Eurovision programının üyelerinden biri olarak İsveç delegasyonu ile Lizbon’da bulunabilecek.

Öte yandan YLE’nin prodüktörü Anssi Autio ise Deb kardeşlere şöyle yanıt verdi.

Olayın ekonomik sıkıntılarla hiçbir alakası yok. Zaten harcamalar yapılıyor. Kimin gidip kimin gitmeyeceği çok da bize bağlı bir durum değil. Menajerler ve sanatçının reklam ekibi yerine şarkı yazarlarının gitmesini biz de isteriz ama bu durum daha çok Saara Aalto ve plak şirketi ile alakalı. 

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*