Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Yunanistan!

Son 23 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 23 gün kaldı. Bugün Geri sayıma Yunanistan ile devam ediyoruz. Yunanistan yarışmaya ilk kez 1974 yılında katılmış, o yıldan günümüze 39 kez katılmıştır. Yunanistan en iyi derecesini 2005 yılında 1. olarak almıştır. En kötü sonucunu 2016 yılının yarı finalinde 16. olarak almıştır.

Yunanistan günümüze kadar Görevlendirme veya Ulusal Final yöntemiyle temsilcisini seçmiştir. Bu yıl da Görevlendirme yöntemiyle seçen Yunanistan’ı “Oniro Mu” adlı şarkısıyla Yianna Terzi temsil edecek.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Yunanistan bu yıl o eskilerden özlediğimizden. Ben çok beğendim Yarı finali rahatlıkla aşar Finalde de ilk 10’da olacağı kesin.

puan: 10/12

Mustafa: Bu seneki tartışmasız favorim. Provalardan sonra ne olur bilemem ama canlı performansının çok etkileyici olacağından eminim. İlk 10 bekliyorum, Yunanca olması benim için büyük bir avantaj.

puan: 12/12

Oğuzhan: Yılın en başarılı etnik şarkılarından biri hiç kuşkusuz Yunanistan’a ait. Sevdiğim, denk geldiğimde dinlediğim bir şarkı ama özellikle açıp dinlemek isteyeceğim kadar da başarılı bulduğum bir şarkı değil. Yianna’nın canlı performansını henüz duymadığımız için bir şey diyemiyorum ama muhtemelen finale rahatça çıkacak ve ortalama bir derece alacaktır.

puan: 7/12

Gökhan: Bir başka favorim Yunanistan! Bu yıl etnik şarkı sayısı oldukça az ve olanlardan en iyisini de Yunanistan gönderiyor. Yianna’nın canlı performansı oldukça iyi. Oniro Mou’nun etkileyici yanı da çok büyük bir artısı. Benim ilk onumda ve final gecesi de oy tablosunda ilk onda olacaklarına inanıyorum.

puan: 10/12

Rana: Yunanistan’ın şarkısını beğendim aslında ama çok büyük hayranı değilim. Hem bestesi güzel hem sözleri anlamlı,gayet etkileyici,kaliteli,etnik,hoş bir şarkı. Tam olarak görmek istediğimiz Yunanistan aslında Sözlerin ülkeyle vatandaş arasındaki diyalog şeklinde olması hoşuma gitti,farklı olmuş. Gianna’nın canlı performansta sorun yaşayacağını sanmıyorum. Şu an belki hak ettiği ilgiyi görmediğini düşünenler olabilir ama bence bu şarkı sahnede büyüyecek,iyi bir derece yapabileceğini düşünüyorum.

puan: 6/12

ORTALAMA: 9

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*