Conchita Wurst’ten Hayranlarını Şoke Eden Açıklama: “HIV Pozitifim!”

GHENT, BELGIUM - JANUARY 18: (FRANCE OUT,BELGIUM OUT,NETHERLANDS OUT) Singer Conchita Wurst aka Tom Neuwirth poses in the center of Ghent, on January 18, 2014 in Ghent, Belgium. He will be representing Austria in the Eurovision Song Contest 2014 in Copenhagen on May 10,2014. (Photo by Florian Van Eenoo/Photonews via Getty Images)

Conchita Wurst, geçtiğimiz gün yaptığı açıklama ile herkesi şaşırttı. HIV Pozitif olduğunu açıklayan Wurst, şöyle bir deklarasyon paylaştı:

Bugün, hayatımın geri kalanı için Damocles Kılıcı’ndan kurtulmanın vakti geldi. Uzun yıllardan beri HIV pozitifim. Bu aslında halktan ilgisiz ve sizleri ilgilendirmeyen bir konu. Ancak eski erkek arkadaşım bu özel bilgi ile kamuoyuna açıklama yapmak hususunda beni tehdit etmektedir ve kimseye beni korkutma veya gelecekte hayatımı etkileme hakkını vermeyeceğim.

Tanıyı aldığımdan beri, tıbbi tedavide ve uzun yıllar boyunca tespit limitinin altında kalarak virüsü pasifleştirdim, yani virüsün AIDS evresine geçmesi mümkün olmayacak.

Şimdiye kadar, birkaç nedenden ötürü bu konuyu halka açıklamak istemedim, sadece ikisinden bahsetmek istiyorum: en önemlisi, ilk günden beri kayıtsız şartsız beni tanıyan ve destekleyen ailemdi. Oğlunuzun, torununuzun ve erkek kardeşinizin hiv pozitif durumuyla ben de tıpkı ailemin benimle ilgilendiği gibi ilgilenebilirim. Aynı şekilde, arkadaşlarım uzun süredir bunun farkındaydı ve bunu benim istediğim gibi tarafsız bir şekilde ele alıyorlar.
Ve hayranlarıma şunu söyleyebilirim. hiv durumum hakkındaki bilgiler sizin için yeni olabilir – ama benim kişiliğim yeni değil! Sağlık açısından çok iyiyim, ve her zamankinden daha güçlü, daha motive ve özgürüm. Desteğinix için teşekkürler!

Yazar Hakkında

Ödül Tanı

Entrepreneur,traveler,cooker. Love dancing,singing,photography.Adore criticism,sarcasm,creativity,intelligence. JA-YE YAFL'14 TUTF 2/6 Med.Stud. LORE on IFMSA

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*