Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Rusya!

Son 25 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 25 gün kaldı. Bugün Geri sayımımıza Rusya ile devam ediyoruz. Rusya yarışmaya ilk kez 1994 yılında katılmış, o yıldan günümüze 21 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 2008 yılında 1. olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 1995 yılında 17. olarak almıştır.

Rusya yarışmaya katılımı boyunca Görevlendirme veya Ulusal Final yöntemleriyle temsilcisini seçmiştir. Son olarak Rusya 2013 yılından beri Görevlendirme sistemini kullanmaktadır. Bu yıl Rusya geçtiğimiz yıl yarışmadan diskalife edilen Yuliya Samoylova’yı görevlendirmiş, şarkısı “I Won’t Break”‘i daha sonra açıklamıştır.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına:

Onur: Rusya her yıl temsilcileriyle şaaşalı bir hava yakalamıştı, bu yıl bu havayı ne gördüm ne hissettim. Şarkı dinlenebilir çok kötü değil çok da iyi değil. Finale rahat çıkar.

puan: 6/12

Gökhan: Biraz zorlama ile bu yıl sonunda Eurovision’a katılabilen Julia, “Flame is Burning”ten daha iyi bir seçim yapmış. Ben şarkıyı sevdim. Sesle aşırı oynanmış ki bunu da Moskova partisinde görmüş olduk. Aynı performans Lizbon’da da olursa jürilerin son sırasına olabilir ve böylece Rusya ilk kez finali kaçırabilir. Stüdyo versiyonuyla finalistlerimden ancak canlıda nakaratı düzeltmezse son sıralarımdan..

puan: 6/12

Rana: Pek görmeye alışık olmadığımız iddiasız bir Rusya var bu sene. Yulia’nın temsilci olmasını hiç istemiyordum,klişe,çok duyduğumuz türden bir şarkı ama bu seneki geçen seneki şarkıdan iyi yine de,çok kötü bulmuyorum. Fakat Moskova’da gördüğümüz üzere canlı performansta sorunlar var. Tabii ki ülke Rusya olduğu için yarı finalden rahat çıkacaktır diye düşünüyorum.

puan: 4/12

Oğuzhan: Geçtiğimiz yılı sansasyonel olaylarla kapatan Rusya, sözünü tutmuş ve Julia ile geri dönmüş. “Flame is Burning” ten çok daha iddialı bir şarkıyla yarıştıkları kesin ama Rusya’daki Eurovision etkinliğinde gördük ki Julia’nın canlı performansı kulak kanatacak cinsten. Yine de performans için konuşmak için henüz erken. Zira her yıl provalarda ne sesler duyuyoruz ama finale kadar kendilerini bir şekilde toparlamayı başarıyorlar. Julia’nın da sahneye kendini toparlamış bir şekilde çıkacağına eminim. Tüm bunlara rağmen şarkının başarısı ne olur orası bilinmez. Benim ortalama bulduğum bir şarkı. Rusya’dan söz ettiğimiz için final konusunda bir sıkıntı yaşanacağını düşünmüyorum, finalde de TOP 10’da yer alacaklardır. Ama daha fazla bir başarı beklemiyorum açıkçası.

puan: 7/12

Mustafa: Geçen seneki şarkısından kesinlikle daha iyi ancak hala İngilizce aksanı kötü. Rusya olduğu için kesin finalde.

puan: 5/12

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*