Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Malta!

Son 26 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 26 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Malta ile devam ediyoruz. Malta yarışmaya ilk kez 1971 yılında katılmış, o yıldan günümüze 31 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 2002 ve 2005 yıllarında ikinci olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 1971, 1972 ve 2006 yıllarında sonuncu olarak almıştır.

Malta katıldığı yıldan günümüze Ulusal Final yöntemiyle temsilcilerini seçmiştir. Bu yıl da Ulusal Final yapan Malta’da, “Taboo” adlı şarkısıyla Christabelle kazanmış, böylece Malta’yı 2018 Euroviison’da temsil etmeye hak kazanmıştır.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Christabelle Ulusal finalde de favorimdi. Kazanmasına sevindim şarkı da güzel ama Malta olduğu için finale çıkamama gibi bir durum da söz konusu.

puan: 8/12

Gökhan: Moldova için dediklerimi tekrarlamak zorundayım, boş bir G:son şarkısı bu sefer de. Christabelle’in daha iyi şarkıları olmuştu. Taboo diğer şarkılar arasında kendi belli edemeyecek ve unutulacak gibi… Ben sevemedim.

puan: 3/12

Rana: Oldukça fazla duyduğumuz bir tarz ama güzel şarkı bence geçen seneden de çok daha iyi,final görebileceğini düşünüyorum,umarım klipteki atmosferi sahneye taşırlar,sahnesi iyi olursa provalarda parlayabilir.

puan: 5/12

Ödül :Özel bir iddiası bulunmayan bir şarkı. Güzel bir altyapısı var ancak güzel bir sahneleme ile dikkat çekebilir. Ancak yine de Maltayı finale taşıyabileceğini düşünmüyorum. “Sticks and Stones”u bugüne kadar çook şarkıda duyduk.

puan: 5/12

Mustafa: Son versiyonu ile daha güçlü bir hal aldı. Cristabelle, Malta’yı sonunda finale taşıyacak gibi görünüyor. Ulusal final performansını geliştirip önümüze koyarsa bu iş tamamdır.

puan: 6/12

Oğuzhan: Malta’nın Eurovision serüveni genelde ulusal finalde yıllarını harcamış sanatçıların İsveçli besteci desteği ile yarışmayı kazanması şeklinde ilerliyor. Bu yıl da benzer bir tabloyla karşı karşıyayız. “Taboo” ilk etapta beni etkilemeyen bir şarkıydı ama revample oldukça başarılı bir hite dönüşmüş. Sevdiğim ve desteklediğim şarkılardan biri. Malta’nın bu yıl finalde yer alacağını düşünüyorum.

puan: 8/12

ORTALAMA: 5,83

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*