Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Moldova!

Son 28 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 28 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Moldova ile devam ediyoruz. Moldova yarışmaya ilk kez 2005 yılında katılmış, o yıldan günümüze 14 kez katılmıştır. En iyi derecelerini geçtiğimiz yıl 3. olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 2014 yılında aldıkları Yarı final sonunculuğudur.

Moldova ilk katıldığı yıldan günümüze Görevlendirme veya Ulusal Final yöntemiyle temsilcilerini seçmiştir. Bu yıl yapılan O Melodie Pentru Europa yarışması’nı “My Lucky Day” adlı şarkıyla DoReDos müzik grubu kazanmıştır.

Gelelim Halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Moldova’yı geçen yıl kadar olmasa da bu yıl da çok beğendim Yarışmada en eğlenceli şarkılardan birisi. Müziğin Slav ve balkan ülkelerinin müziklerine benzemesi derece açısında + değer katacak. Kesinlikle finalde olması gereken şarkılardan bir tanesi.

puan: 10/12

Gökhan: Sevenler alınmasın, benim için boş bir Kirkorov şarkısı. Artık Dream Team, G:son ve Kirkorov şu yarışmanın yakasını bıraksa da böyle şarkılar görmesek. Moldova tarihinde göreceği en iyi sonucu zaten geçen sene aldı. Bu sene de yarı finalde biraz mola versinler, seneye belki yine iddialı dönerler…

puan: 2/12

Oğuzhan: Geçtiğimiz yılın en büyük sürprizini yapan Moldova, bu yıl da benzer taktiği deniyor ama şarkının bunu başarabilme potansiyeli çok düşük. Özellikle Philipp Kirkorov’un başını çektiği ekiple şarkı hazırlama modasından insanlara gına geldiğinden başarılı olabileceğini sanmıyorum. Finale çıkabilmek için en büyük şansları ikinci yarı finalde yer almaları. Onun dışında bir numaraları yok.

puan: 3/12

Rana: Fazla demode ama eğlenceli bir şarkı. Dream Team artık bitti bence keşke ülkeler onlarla çalışmasa artık,fazla demode kalıyorlar. Canlı performanslarının iyi olacağını düşünüyorum ve sanırım çoğunluk eleneceğini düşünüyor ama bence finalde görebiliriz.

puan: 4/12

Ödül: Ben Eurovision’da her zaman etnik bazı seslerin yer alması gerektiğine inanıyorum. Tüm şarkıları tek tip yaparsak kültürel çeşitliliği kutlayamayız. Dolayısıyla tam da Moldova’ya yakışan bir altyapı ile güzel bir şarkı ortaya çıkmış. Eurovision’un böyle şarkılara ihtiyacı var. Top 5 veya kazanma iddiası var mı? Hiç sanmıyorum ama bize keyifli bir 3 dakika vaat ediyor. Ben 10. Da olsa yarı finalden çıkabileceğini düşünüyorum.

puan: 7/12

Mustafa: Son versiyonuyla daha güzel oldu. Sözleri her ne kadar ilkokul İngilizcesiyle yazılmış olsa da yarışmaya renk getirecekler. Finale kesin gözüyle bakıyorum.

puan: 5/12

ORTALAMA:5,16

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*