Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Macaristan!

Son 30 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline tam 30 gün kaldı. 1 ay sonra bugün İlk yarı final heyecanı yaşayacağız. Bugün geri sayımda Macaristan’dayız. Macaristan yarışmaya ilk kez 1994 yılında katılmış, o yıldan günümüze 17 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 1994 ylında 4. olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 2008 yılının yarı finalde 19. olarak almıştır.

Macaristan temsilcisini Görevlendirme veya Ulusal Final yöntemiyle seçmiştir. Son olarak 2012 yılında başlayan A Dal yarışmasıyla Macaristan temsilcisini seçmiştir. Bu yıl yapılan “Viszlát nyár” adlı şarkısıyla AWS müzik grubu kazanmıştır.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Macaristan bu yıl beni hayal kırıklığına uğrattı. Ulusal Finalde daha iyi şarkılar varken bunu neden seçtiler hala anlamış değilim. Bu tarz şarkılar yarışmadaki dereceleri açısından biraz tehlikeli ne olacak bekleyip göreceğiz.

puan: 3/12

Gökhan: Başlarda ‘boş bağıran bir grup’ olarak düşünsem de yılın en farklı ülkelerinden biri Macaristan bu sene. Benim tarzıma çok uymuyor ve listemde denk gelince geçiyorum. Yine de farklı olmaları nedeniyle öne çıkabilirler.

puan: 4/12

Oğuzhan: Eurovision 2018’in en şaşırtıcı seçimlerinden birini Macaristan yaptı. Uzun yıllardır Eurovision sahnesinde görmediğimiz türde bir metal şarkıyla geliyorlar. Şarkıyı kötü bulmuyorum ama açıp dinleyeceğim bir tür de değil açıkçası. Bugüne kadar rock şarkıların bile dereceleri ortadayken, Macaristan’ın final şansının çok yüksek olduğunu düşünmüyorum.

puan: 5/12

Ödül: Ah eski Macaristan nerelere gittin? What about my dreams? Tabi ki rock müzik veya heavy-metal’e yakın bir tarz seven kişilere hitap edebilir ama lütfen, Eurovision’da böyle bir kitle ne kadar mevcut? Çoğunluğa yakınımız alev şovlarından, ışıltılı sahnelerden ve koreografilerden hoşlanmıyor muyuz? Bu şarkı yarışmanın Rock müzik kontenjanını dolduruyor. Ama başka doldurduğu bir şey olduğunu düşünmüyorum. Finali göremeyecektir.

puan: 2/12

Rana: Bu yıl en sevmediğim şarkılardan hatta son 5’imde yer alıyor,Macaristan’a pek yakıştıramadım. Ulusal finalde Meggyfa’yı beğenmiştim o gelmiş olsaydı favorilerimden olurdu. Pek tarzım değil bana hitap etmedi biraz metale kayıyor gibi çünkü. Final görebileceğini düşünüyorum.

puan: 0/12

Mustafa: Dinlemeye tahammül edemediğim şarkılardan biri. Kesinlikle benim tarzım değil. Farklı olduğu için finale çıkacaktır.

puan: 1/12

ORTALAMA: 2.5

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*