Estonya’da Elbise Krizi Çözülemiyor: “Başkasının Cebinden Ödeyecek Değiliz!”

Elina Nechayeva’nın projeksiyonlu elbisesi Estonya’da büyük bir kriz yarattı.

“La Forza” isimli şarkısı ile bahislerde ikinci sırada bulunan Elina Nechayeva’nın, ulusal final performansını Lizbon’da sergileyebilmesi için €65.000’ya ihtiyaç olduğu duyurulmuştu. Estonya’nın kanalı ise bütçelerinin buna yetersiz olduğunu belirtti.

Elina’nın erkek arkadaşı işadamı David Pärnametsa, resmi kanala sponsor olabileceğini ve elbise parasını verebileceğini söyledi. Estonya’nın delegasyon başkanı Mart Normet ise bu teklife sert bir şekilde yanıt verdi,

Beş basamaklı bir tutardan bahsediyoruz. “La Forza” Elina ve erkek arkadaşının bir aile projesi değil, tüm Estonya halkının bir temsiliyetidir. Kostüm parasını başkasının cebinden ödeyecek değiliz. Henüz bir planımız yok ancak tüm seçenekleri değerlendiriyoruz.

Öte yandan tüm bu olumsuzluklara karşı Elina Nechayeva ise umudunun olduğunu söyledi…

Hala umuyorum ki performansım için gerekli para bulunacak. Estonya için elimden geleni yapmaya hazırım. Projeksiyonumda birkaç değişiklik yaptık ve ayrıca daha yüksek bir platformda dikileceğim.

Peki nasıl oldu da Elina Estonya ulusal finalinde performansı yapabildi, Lizbon’da neden tutar bu kadar yükseldi?

Delegasyon başkanı bu soruya da şöyle yanıt verdi:

Ulusal finaldeki projeksiyon Estonya’dan kiralanan, bizim sahnemize yetecek kadar büyüklükte bir projeksiyondu. Lizbon’daki sahne çok daha büyük ve ona yetecek projeksiyon ülkemizde bulunmuyor. Ulusal finalde kullandığımız projeksiyondan üç tane daha kullanırsak yeter ama bu da çok pahalı. Başka bir ülkeden kiralayacağımız projeksiyon da pahalı olacak.

Sizce Elina başka bir sahneleme ile aynı duyguyu izleyecilere geçirebilir mi?

Yazar Hakkında

Gökhan Taş

2011 yılından beri Eurovision'un en heyecanlı haberlerini sizlere ulaştıran bir Eurovisionsever. Portekiz'de yaşıyor ve seyahat etmeyi seviyor. Beni Instagram ve Twitter üzerinden 'gokhanttas' adıyla takip edebilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*