Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Ukrayna!

Ukrayna ile son 31 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. yarı finaline 31 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Ukrayna ile devam ediyoruz. Ukrayna yarışmaya ilk kez 2003 yılında katılmış, o günden bu yana 15 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 2004 ve 2016 yılında aldığı birinciliklerdir. En kötü derecesi ise 2017 yılının finalinde aldığı 24.lüktür.

Ukrayna temsilcilerini Görevlendirme veya Ulusal Final yöntemiyle seçmiştir. 2018 yılında da Ulusal Final yöntemiyle seçmiştir. Ulusal Finalin kazananı “Under the Ladder” adlı şarkısıyla Melovin olmuştur. Böylece Melovin Portekiz’in başkenti Lizbon’da Ukrayna’yı temsil edecek.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Melovin Ulusal Finalde de favorimdi kazandı. Güzel bir şovla Ukrayna’nın yarı finalde ilk üçe girerek finale çıkacağını düşünüyorum finalde de mutlaka ilk 10’da yer alacağını düşünüyorum.

puan: 10/12

Gökhan: İlk 10’a girecek şarkılardan biri. Melovin şarkıya ayrı bir hava katıyor bence. İkinci yarı finali ilk üç içerisinde bitirip finalde de iyi bir derece alacaklarına inanıyorum. Yılın en iyi performanslarından biri kesinlikle.

puan: 10/12

Ödül: Aslında çoğu kişi Tayanna’yı beklerken bir anda Melovin’in çıkması oldukça ilginç bir sürpriz oldu ve pek çok Eurovision Fan’ı Vidbir’i Tayanna için izlerken bir anda sövmeye başladılar diye düşünüyorum. Şarkısı aslında güzel high tempo bir şarkı. Güzel bir sahneleme ile kendisine 10’lara yakın bir yerde yer alabilir. Herhangi bir vokal bozukluğunda ise 20’lere yaklaşabilir. Benim tahminim finalde 10-14. Sıra aralığında yer alacağı şeklinde.

puan: 6/12

Rana: Bu sene en sevdiğim şarkılardan,ilk 5’ime aldım. Ulusal finalde favorimdi,tam olarak özlediğim Ukrayna. Canlı performanstaki piyanolu kısımlar çok hoşuma gidiyor ama onun dışındaki kısımlar umarım daha yaratıcı ve farklı olur,kötü değil ama geliştirilebilir. Melovin’in aksanı çok eleştiriliyor belki onun üzerinde çalışabilirler,başka bir sorun yaşayacağını sanmıyorum yarı finalden çok rahat çıkıp ilk 10 görecek bence.

puan: 10/12

Oğuzhan: Ukrayna’da ulusal final katılımcıları son 2 yıldır beni tatmin etmiyor. Geçtiğimiz yıl -Evet o performansa rağmen – Tayanna seçilse çok daha iyi bir derece alabileceklerini düşünüyordum. Bu yıl öyle bir seçenek dahi yoktu. O yüzden Melovin’in en doğru seçim olduğu konusunda şüphem yok. Şarkı çok iyi, çok güçlü ama vurucu bir nakaratı olmaması büyük dezavantaj. Şarkının kaderi sahneye bağlı kesinlikle. Umarım bir yıl aradan sonra Ukrayna’yı yeniden ilk 10’da görebiliriz.

puan: 8/12

Mustafa: En iyi erkek vokallerden biri. Melovin geçen sene ulusal finalde favorilerimden biriydi, bu sene favorimdi ve kazandı. Ateşli merdiveni sayesinde ilk 10’a gireceğini düşünüyorum. Şarkı çok iddialı.

puan: 9/12

ORTALAMA: 8.83

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*