Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Ermenistan!

Son 32 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı Finaline 32 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Ermenistan ile devam ediyoruz. Ermenistan yarışmaya ilk defa 2006 yılında katılmaya başlamış, o günden bu yana 12 kez yarışmaya katılmıştır. En iyi derecelerini 2008 ve 2014 yıllarında 4. olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 2011 yılının yarı  finalinde aldığı 12.liktir.

Ermenistan yarışma tarihi boyunca Görevlendirme veya Ulusal Final sistemi ile temsilcilerini seçmiştir. Son olarak 2017 yılından beri yapılan Depi Evratesil yarışması ile temsilcisini seçmektedir. Bu yıl yapılan Depi Evratesil yarışması’nı “Qami” adlı şarkısıyla Sevak Khanagyan kazanmış ve 2018 yarışması’nda Ermenistan’ı temsil etmeye hak kazanmıştır.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Açıkçası Sevak Depi Evratesilde favorim değildi. Pek de beğenmiyordum. Son versiyonu yayınlandıktan sonra daha çok hoşuma gitti ve sevmeye başladım. Ermenistan bu yıl finale çıkma konusunda sorun yaşamayacaktır. Finalde ilk 10’da yer alabilir.

puan: 8/12

Gökhan: Hala aklımda bir soru “Neden Kamil Show’u seçmediniz?”… Qami’yi en başlarda sevmiyordum. Revamp haliyle beraber Not Alone havası olduğunu fark ettim. Şarkının yarısı sadece Qami’den oluşsa da benim finalistlerim arasında.

puan: 6/12

Rana: Güzel şarkı,son versiyonuyla daha iyi olmuş,sevdiğim şarkılardan ama etkileyicilik&duygu eksik gibi geliyor bana biraz,belki sahnede daha iyi hale gelebilir,bilemiyorum. Zor yarı finale düşmüş ama sallantıda olduğunu düşünmüyorum bence final görür.

puan: 6/12

Mustafa: Aram mp3 tadında çok güzel bir şarkı. Ermeniceyi ses olarak sert bulsam da bu şarkıda onu hissetmiyorum. Başarılı bir sahne performansıyla top 10 gözüküyor.

puan: 7/12

Oğuzhan: Geçtiğimiz yıl Ermenistan’ı “LoveWave” ile karşılaştırmış, iddiasız bir seçim yaptıklarını yazmıştım. Her ne kadar 2016 ile karşılaştırılamayacak olsalar da Kiev’de performansları gayet iyiydi, arenadan da büyük reaksiyon almışlardı. Buna rağmen sonuçlarda oldukça geri sıralarda yer aldılar. Bu yıl ise “Fly With Me” ile karşılaştırılamayacak kadar kötü bir seçim yaptıklarını düşünüyorum. Biraz daha ileri gideyim, herkesin yerden yere vurduğu Gürcistan’dan, San Marino’dan çok daha başarısız bir şarkı bence. Bana Ermenistan’ın 2006-2007 yıllarındaki katılımlarını hatırlatıyor ki o çıtada bir şarkı olduğunu sanmıyorum. Bana kalırsa yalnızca Ermeni lobisi ile final yapabilirler, finalde ise son sıraların üzerine çıkabileceklerini düşünmüyorum.

puan: 1/12

ORTALAMA: 5.6

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*