Halley Geri Sayımı. Günün Ülkesi Romanya!

Son 33 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 33 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Romanya ile devam ediyoruz. Romanya yarışmaya ilk kez 1994 yılında katılmaya başlamış, O yıldan günümüze 19 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 2005 ve 2010 yıllarında aldığı üçüncülüktür. En kötü dereceleri ise 1998 yılında aldıkları 22.liktir.

Romanya katıldığı yıldan bu yana Selecția Națională adlı Ulusal Final ile temsilcilerini seçmektedir. Bu yıl Romanya’nın bağımsızlığının 100. yıldönümü olması nedeniyle daha kapsamlı Ulusal Final yapmıştır. Yapılan Ulusal Finalin galibi “Goodbye” adlı şarkısıyla The Humans olmuş ve Müzik grubu Romanya’yı 2018 Yarışması’nda temsil etmeye hak kazanmıştır.

Gelelim Halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Romanya’nın şarkısını bu yıl daha çok beğensem de aynı zamanda da ısınamadım Romanya’dan daha çok beklentilerim yüksek açıkçası. Finale çıkma şansını pek görmesem de “Surprise Qualifer” olacağı görüşündeyim.

puan: 4/12

Gökhan: Romanya’nın %100 finale kalma başarısının bu yıl sona ereceğini düşünüyorum. Benim için Goodbye sıradan bir şarkı. Her sene desteklediğim Romanya, bu yıl benim finalistlerim arasında değil.

puan: 2/12

Rana: Neden geri planda kaldığını anlamıyorum,güzel tarz,enstrümanlar iyi kullanılmış,mesaj hoş. Özellikle enstrümantal kısımlar hoşuma gidiyor. Sahnesi iyi olursa belki biraz daha öne çıkabilir,provasını görmeden yapılan yorumlar biraz havada kalıyor tabii ki ama bu şarkıyı finalde görebiliriz bence.

puan: 5/12

Mustafa: Tam bir lise grubu. Romanya olduğu için kesin finale çıkacağını düşünüyorum. Vokalin sesi başarılı, şarkı iddiali değil.

puan: 5/12

Oğuzhan: Yılın en sessiz ama en güçlü ekiplerinden biri Romanya kesinlikle. Eurovision sınırları dışında, her zaman dinlenecek tarzda bir şarkı. Beni fazlasıyla etkiliyor. Eurovision’da her zaman duyduğumuz sıradan rock şarkılardan ziyade böyle şarkıları daha fazla duyabilsek keşke. Romanya, yarı finale takılmayan ülkelerden biri olma unvanını koruyacak, TOP 10’u zorlayacaktır.

puan: 10/12

ORTALAMA: 5.2

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*