Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Hollanda!

Son 34 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 34 gün kaldı. Bugün Geri sayımımıza Hollanda ile devam ediyoruz. Hollanda yarışmaya ilk kez 1956 yılında yılında katılmış, günümüze kadar 58 kez yarışmaya katılmıştır. Hollanda’nın 1957, 1958, 1969 ve 1975 yılları olmak üzere dört kez birinciliği bulunmaktadır. 6 kez de sonunculuğu vardır.

Hollanda ilk katıldığı yıldan beri temsilcisini Ulusal Final ile seçmiş (2007-2008 yılları hariç), 2013 yılı da dahil olmak üzere o yıldan beri Görevlendirme yöntemiyle temsilcisini seçmiştir. Bu yıl da Görevlendirme yöntemini uygulayan Hollanda, 2014 yılında The Common Linnets’in parçası olarak ülkelerine yıllar sonra en iyi dereceyi 2.liği getiren Waylon’u seçmiştir. şarkısı “Outlaw in ’em” da TV gösterisinde tanıtılmıştır.

Gelelim Halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: 2014’te ikincilik getiren Waylon bu sene beni hayal kırıklığına uğrattı. İlk katılımında güzel derece getiren katılımcıdan daha iyisi beklenir. hiç olmadı… Finale çıkacağını düşünüyorum.

puan: 3/12

Gökhan: Waylon benim çok sevdiğim bir sanatçı. Outlaw in ‘Em de kendisinin belirlediği şarkılar içinden en iyisiydi. Şarkıya karşı nötr olduğumu düşünüyorum.

puan: 4/12

Rana: Waylon çok sevdiğim ve Eurovision dışındaki şarkılarını da dinlediğim bir sanatçı,tarzına bayılıyorum ama bence doğru şarkıyı seçmedi,daha iddialı gelseydi kazanabilirdi bile,yine de ilk 10’da yer alacağını düşünüyorum. Çok kaliteli şarkı ve country rock ESC’de pek görmediğimiz bir tarz o ayrı ama Thanks But No Thanks veya Back Together seçilseydi favorilerimden olabilirdi,bu pek benlik değil.

puan: 6/12

Mustafa: Bir cumartesi akşamı rock bar’a gittiğinizde içkinizi yudumlarken dinleyebileceğiniz türden bir şarkı. Güzel bir sahne performansıyla finale çıkar diyorum.

puan: 5/12

Oğuzhan: Sanırım temsilcisini belirleyen ilk ülkelerden biri Hollanda’ydı. Waylon adını duyduğumda baya bir heyecanlanmış, Hollanda’nın 2014’te kıyısından döndüğü birinciliği yeniden elde edilebileceğini düşünmüştüm. Belki de beklentim bu kadar büyük olduğundan “Outlaw In ‘Em” beni hayal kırıklığına uğrattı açıkçası. Güzel bir şarkı ama iyi bir derece için gereken o özel büyüden yoksun bence. Finalde yer alacaklarını, TOP 10’un düşük bir ihtimal olduğunu düşünüyorum.

puan: 7/12

ORTALAMA: 5

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*