Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Letonya!

Letonya ile 35 gün kaldı!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 35 gün kaldı. Günün ülkesi Letonya! Letonya yarışmaya ilk kez 2000 yılında katılmıştır. O yıldan günümüze 19 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 2002 yılında birinci olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 2009, 2010, 2013 ve 2017 yıllarının yarı finallerinde aldığı sonunculuklardır.  Yarı final sisteminde 8 kez finale çıkamamıştır.

Letonya ilk katıldığı yıldan beri hep Ulusal Final yöntemiyle temsilcisini seçmiştir. Bu yıl yapılan Supernova 2018 yarışması sonucunda “Funny Girl” adlı şarkısıyla Laura Rizzotto yarışmanın kazananı olmuştur.

Gelelim halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Letonya yine Supernova ile harika bir seçim yaptı. Ulusal Finalin de en iyilerinden biriydi Funny Girl. Bana göre güzel seçim ve Letonya’yı Finale taşıyabilecek bir şarkı. Sürekli dinlediğim şarkılardan birisi.

puan: 9/12

Gökhan: Başlarda şarkıyı çok sevmemiştim. Dinledikçe ısındım. Yine de açıp dinleyeceğim bir şarkı değil. İkinci yarı finalde olduğu için final şanslarının olduğunu düşünüyorum.

puan: 3/12

Rana: İlk seçildiğinde fena bulmamıştım ama sanki bir şeyler eksik gibi çok fazla açıp dinlediğim bir şarkı değil,Markus Riva’yı tercih ederdim.

puan: 3/12

Mustafa: James Bond temasını gördüğümüz şarkılardan biri. Şarkının ilk 2 dakikası güzel giderken son dakikası sıkıcı hale geliyor. Finale çıkacağını sanmıyorum.

puan: 4/12

Oğuzhan: Letonya son yılların parlayan ülkelerinden. Bu yıl çok iyi bir seçim yaptıklarını düşünüyorum. Oldukça tekrarlanan tarzda bir şarkıyı farklı bir yorumla sunuyor olmaları takdire şayan. 2018’in ilk şarkıları şekillenmeye başladığında listemde üst sıralardaydı ama zamanla biraz geriye düştü. Lizbon’da güzel bir sahnelemeyle birlikte finale adını yazdırabileceklerini düşünüyorum.

puan: 8/12

ORTALAMA:5.4

 

Diğer Geri sayımda değerlendirdiğimiz ülkelere bakmak için: buradan bakabilirsiniz.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*