Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Slovenya!

Son 38 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 38 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Slovenya ile devam ediyoruz. Slovenya yarışmaya ilk kez  1993 yılında katılmaya başlamış, o yıldan günümüze 24 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 1995 ve 2001 yıllarında 7. olarak almış, En kötü derecelerini 2013 yılında yarı finalde aldığı sonunculuktur.

Slovenya bu yıl da her yıl olduğu gibi EMA yarışması ile temsilcisini seçmiş, yarışmanın kazananı “Hvala, ne!” adlı şarkısıyla Lea Sirk olmuştur.

İşte halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumlarına ve puanlarına:

Onur: Slovenya’ya bu yıl bayıldım. Bir balkan ülkesinin yerel dilini kullanarak modern bir şarkı çıkartması çok hoşuma gidiyor. Bulunduğu yarı finalde her şey olabilir çok sürprizli bir yarı final bana kalırsa finale kalma şansı var.

puan: 10/12

Gökhan: Hvala Ne, jüriler tarafından hakkı yenecek ve halk tarafından (belki) yükseltilecek bir şarkı gibi. Şarkının kesinlikle bir BOP olduğunu düşünüyorum ve finalde görmek istiyorum.

puan: 7/12

Rana:Nakarata kadar fena gitmiyor aslında ama nakaratı hiç sevmedim,genel olarak da pek tarzım değil maalesef.

puan: 1/12

Oğuzhan:Portekizcenin zaferinden sonra ana diline dönen ülkelerden biri Slovenya oldu. Ne kadar doğru bir seçim orası tartışmalı ama genel olarak şarkının havasıyla Slovencenin uyumlu olduğunu düşünmüyorum. Şarkı fena değil ama beni etkileyemiyor açıkçası. Yine de Eurovision sahnesinde şaşırtıcı bir perfomans sergileyebilecek gibi duruyor. Final için yeterli olur mu, orası muamma.

puan: 6/12

Mustafa: Şarkıyı ilk dinlediğimde beğenmemiştim ancak finalde o kadar güzel söyledi ki listemde üst sıralara yerleşti. Bu senenin en farklı şarkılarından. Kesin finale çıkacağını düşünüyorum. En güzel yanı da Slovence olması.

puan: 8/12

ORTALAMA: 6,4

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*