Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Karadağ!

  1. Yarı finale 40 gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. yarı finaline 40 gün kaldı. Bugün Geri sayımımıza Karadağ ile devam ediyoruz. Karadağ yarışmaya ilk kez 2007 yılında katılmış, o günden günümüze 10 kez katılmıştır. En iyi derecelerini 2015 yılında Finalde aldıkları 13.lüktür. En kötü dereceleri ise 2007 yılının yarı finalinde aldıkları 22.liktir.

En son 2008 yılında Montevizija adlı Ulusal Final ile seçen Karadağ, bu yıl önceki yılların aksine Montevizija Ulusal Final ile seçmiştir. Yarışmayı “Inje” adlı şarkısıyla Vanja Radinovic seçilmiştir.

İşte halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumları:

Onur: İşte Balkan ballad! <3 Fakat şarkıda bişeyler eksik gibi sanki neyin eksik olduğunu da bilmiyorum. Knez’de veya Sergey’de yaşadığım duyguları bu şarkıda yaşayamadım. Finale çıkıp çıkamayacağı konusunda emin değilim 2. yarı finalde her şey olabilir.

puan: 4/12

Gökhan: Aşırı derecede hak ettiği değerin verilmediğini düşünüyorum. Bir Moj Svijet veya Adio değil elbet ancak yine de Karadağ’ın gönderdiği en iyi şarkılardan biri bence. İkinci yarı finalde yarışması nedeniyle final şansının da olduğunu düşünüyorum. Evet şarkı çok etkileyici değil ama yine de elenmemeli.

puan: 5/12

Oğuzhan: Karadağ geçen yıl ne kadar cüretkarsa bu yıl o kadar ağır başlı. Balkan tarzı bir ballad iyi bir seçim olmuş ama Eurovision sahnesi bu tarza o kadar çok tanık oldu ki, aralarından sıyrılabilmek için biraz daha fazlası gerekiyor gibi. Karadağ ne yazık ki bunu başaramamış. Şarkı kendi içinde hoş ama gereksizce yükselip, bir yere varamıyor. Beni bir türlü yakalamıyor o yüzden. Final şansı olduğunu sanmıyorum.

puan: 4/12

Rana: Bu şarkıya gerçekten aşığım,çok etkileyici buluyorum,kalbime dokunuyor zaten ilk 3’ümde şu an. Beste inanılmaz güzel,yükselişler-düşüşler tam olması gerektiği gibi,sözler çok nahif. Son versiyonuyla muhteşem hale geldi. Keşke Balkanlar eskiden olduğu gibi bu tarzda gelseler daha çok,Eurovision’da görmeyi özlediğim bir tarz ama ne yazık ki eleneceğini düşünüyorum hak ettiği değeri pek görmüyor çünkü. Yine de umarım bir sürpriz yapıp çıkar o yarı finalden.

puan: 10/12

Mustafa: Son versiyonuyla bir tık daha beğendiğim şarkı. Finale çıkamayacak ancak güzel bir balkan balladı dinlemiş olacağız.

puan: 4/12

ORTALAMA: 5,4

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*