Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Litvanya!

Litvanya ile 41. gün!

2018 Eurovision Şarkı Yarışması’nın 1. Yarı finaline 41 gün kaldı. Bugün geri sayımımıza Litvanya ile devam ediyoruz. Litvanya yarışmaya ilk kez 1994 yılında katılmış, o yıldan beri 18 kez yarışmaya katılmıştır. En iyi derecelerini 2006 yılında 6. olarak almıştır. En kötü derecelerini ise 1994 yılında sonuncu olarak almıştır. 1994 yılı hariç katıldığı tüm yıllarda Litvanya Ulusal Final yapmıştır.

Bu yıl yapılan Ulusal Finali her eleme turunda birinci olmayı başaran Ieva Zasimauskaitė “When We’re Old” adlı şarkısıyla kazanmış, Litvanya’yı 2018 yarışması’nda 1. Yarı finalde temsil etmeye hak kazanmıştır.

İşte halley editörlerinin şarkı hakkındaki yorumları ve puanlamaları:

Onur: Litvanya Ulusal finale ilk başladığında Ieva yarışmıştı. O gece çok beğenmiştim kesin kazanır gözüyle bakıyordum zaten öyle de oldu. Geçen seneye göre daha başarılı seçmiş bu kez Litvanya. Ama bulunduğu yarı finale baktığımda biraz zorlu gibi gözükse de “sürpriz” finalist olabilir diye düşünüyorum.

puan: 8/12

Gökhan: Şarkı çok sade ve bundan dolayı şarkıyı çok sevdim. Bu sadeliğin diğer şarkılar arasında kaybolup kaybolmayacağı ise şüpheli. Özellikle birinci yarı finalde olmaları işlerini daha da zorlaştırdı. Benim isteğim finale kalmaları ve ilk 15’te olmaları.

puan: 5/12

Rana:Zamanla seviyor gibiyim ama biraz fazla sakin buldum,zaten zor yarı finale düşmüş işi baya zor bence.

puan: 3/12

Mustafa: Bu senenin en iyi balladı diyebilirim ve aynı zamanda en güzel seslerinden biri. Sade ve şık performansıyla iyi bir derece alacaktır.

puan: 8/12

Oğuzhan: Eurovision’un en uzun soluklu ulusal finalini yapmasına rağmen iddiasız seçimlerden ileri gidemeyen Litvanya bu yıl da şaşırtmıyor. Litvanya’nın başarısız sonuçlarına rağmen bu model üzerinde ısrar etmesini sanırım hiçbir zaman anlayamayacağım. Şarkı gayet hoş ama yarı finali aşacak güçte kesinlikle değil.

puan: 5/12

ORTALAMA: 5,8

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*