Halley Geri Sayımı: Günün Ülkesi Gürcistan!

  1. Yarı finale bugünden itibaren 43 gün!

Her yıl yaptığımız Halley geri sayımını bu yıl da devam ediyoruz 43 gün boyunca 43 farklı ülkeyi halley yazarları yorumlayıp ve puanlayıp, sizlerin anketimizde belirleyeceğiniz oylar ile ortak birinci belirleyeceğiz.

Bugün ilk geri sayımımız 2007 yılında ilk defa katılmaya başlayan Kafkas ülkesi Gürcistan ile başlıyor. Gürcistan yarışma tarihi boyunca en iyi derecelerini 2010 ve 2011 yıllarında olmak üzere 9. olarak almış, en kötü derecelerini ise 2014 yılının yarı finalinde aldığı sonunculuk. Junior Eurovision’da 3 kez birinciliği bulunan ülke Eurovision’da pek de başarılı olamadı.

Bu yıl Gürcistan kanalı GPB, önceki yılın aksine bu yıl Görevlendirme yöntemiyle temsilcisini belirlemeye gitmiş, Portekiz’e etnik müzik/jazz müzik tarzında şarkılar seslendiren Iriao grubunu görevlendirdi.  Yarışmadaki şarkıları “Sheni Gulistvis” daha sonradan açıklanmıştır. Gürcistan yarışma tarihinde ikinci kez Gürcüce dilinde yarışmaya katılıyor.

Halley Editörlerinin şarkı hakkındaki yorumları:

Onur: Gürcistan bence geçen senenin kazananı Portekiz’den etkilenmiş gibi görünüyor olmalı ki hem yerel dilde hemde hafif jazz müziği katarak katılıyor. Ama bu tip şarkıların yarışmadaki yeri biraz sıralama olarak düşük oluyor. Ben beğenmedim Gürcistan’dan daha marjinal şeyler beklerdim

puan: 1/12

Gökhan: 2013 Hırvatistan’a çok benziyor. Zaten temsilciler açıklandığından beri pek bir beklentimiz yoktu. Finale kalmasının imkansız olduğunu düşünüyorum, şarkıyı zaten baştan sona tam dinleyemedim.

puan: 1/12

Rana: İlginç bir tarz ama pek sevemedim maalesef,sanki güzel olabilecekken olmamış gibi geldi. Yarı finali geçemez diye düşünüyorum.

puan: 2/12

Oğuzhan: Gönül ister ki başarısız bir 2017’nin ardından Gürcistan güçlü bir şarkıyla gelsin ve finale çıkamamanın intikamını alsın ama yılın en başarısız seçimlerinden birini yapmaktan ileriye gidememiş. Aslında şarkı yerden yere vurulacak kadar kötü değil ama diğer şarkılarla karşılaştırıldığında tek düze ve iddiasız kalıyor. Finale çıkma şansını görmemekle birlikte yarı finalde ortalama bir derece alacağını düşünüyorum.

puan: 3/12

Mustafa: Gürcistan’ın son yıllardaki en kötü şarkısı. Yarı final sonuncusu olacağını düşünüyorum. Kesinlikle finalist bir şarkı değil.

puan: 1/12

Ortalama: 1,6

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*