San Marino Ulusal Finaline 70 Ülkeden 750 Katılımcı Başvurdu!

2 Katılımcı San Marino’dan!

San Marino’nun Eurovision delegasyon başkanı Alessandro Capicchioni, 2018 Eurovision için düzenleyecekleri 1in360 yarışması’na şu ana kadar 70 ülkeden 750 katılımcının başvuru yaptığını açıkladı. 30 Kasım’da başvuruların kapanacağını açıklayan Alessandro, 1 Aralık itibariyle Sitede katılımcıların like sayılarını resetleyerek o günden 11 Aralık’a kadar tekrar like sayıları baştan verilecek.  Like sayılarında en fazla like sayısını alan katılımcı Wildcard ile Ulusal Finale katılmaya hak kazanacak.

Toplamda 10 katılımcı Ocak ayında başlayacak Canlı gösteride yarışmaya hak kazanacak. Şubat ayında yapılacak Final için sadece üç katılımcı yer alacak. Önceden seçilen şarkıyı bu katılımcılar seslendirecek. Yarışma uydu ortamında ve internette canlı olarak yayınlanacak.

Daha önce Zoe ve Mans’ın jüri üyeliği açıklanmıştı. Fakat bunlardan sadece Zoe jüri üyeliğini kesinleştirmişti. Mans ise belli değil hatta olmayacak gibi. Çünkü Mans, Birleşik Krallık’ın Ulusal Finalinde sunuculuk yapacak. Bunun üzerine Alessandro, 2017 Eurovision İtalya temsilcisi Francesco Gabbani’nin yapacağını düşünüyor.

İlk yorum yapan sen ol!

Yorum Bırak

Your email address will not be published.


*